top of page

KAPSÜL

Kapsül formunda üretilen gıda takviyeleri son kullanıcıya tüketim kolaylığı sağlar. Birçok marka günümüzde kapsül formda ürünlerini piyasaya sunmaktadır.

KAPSÜL ÜRETİMİ

Sert kapsüller, bir gıda takviyesi içeren jelatinden imal edilmiş kabuk veya kaplardır. Sert kapsüller, iç dolgu maddesi ile doldurulmuş ve birbirine oturan iki parça halinde sert bir jelatin kabuğundan üretilmiştir.

Sert kapsüllerin avantajları, diğer bazı formlara kıyasla daha hızlı etki ve daha etkili emilim sunmalarıdır.

 

Kapsüller, daha etkili emilimlerinden dolayı daha küçük ve yutması kolay boyutlarda üretilebilir.

Bu formlar, bazı bileşenlerin kokusunu en aza indirme yeteneğine sahip olduklarından, kötü bir tadı veya kokusu olan maddeler için uygundur. Kapsüller görsel olarak çekicidir ve ürün farklılaştırması sunmak için çok çeşitli renk ve boyutlarda üretilebilir.

Sert kapsüller iki parçadan oluşur. Bir kabuk içerisinde tek dozluk katı kapsüllerdir. Tabletlere göre yutulması daha kolay olduğu için çok tercih edilmektedirler.

Adsız 66.002.jpeg

Kapsüller için patentli veya sertifikalı ham maddeler kullanılarak üretim yapılmaktadır. Üretim tamamlandıktan sonra kalite kontrol ekibimizden onay alan ürünler ambalajlama için hazır hale getirilir. Ambalajlama sonrasında ise Private Label üretim prosesi tamamlanır ve ürünler sevk edilir.

bottom of page